Najbliższe wydarzenia w Siedzibie Koła

Kalendarz 2021

Maj

5 Maja 20:15 online

Dyskusja Kliniczna

Koordynator: Monika Gzyl nikal@interia.pl

8 Maja 11:00 - 14:00

Podsumowanie cyklu spotkań odnoszących się do tekstu JAM "Kość kuracji". Każdy z uczestników przedstawi swoje krótkie refleksje spostrzeżenia dotyczące tekstu.

Koordynator, Alina Henzel-Korzeniowska: a.henzelkorzeniowska@gmail.com

9 Maja 11:00 - 15:00

XVII seminarium J. Lacana pt. „Odwrotna strona psychoanalizy.” Rozdział 8

Koło Krakowskie Psychoanalizy NLS serdecznie zaprasza 9 maja do udziału w kolejnym seminarium opartym na XVII seminarium J. Lacana pt. Odwrotna strona psychoanalizy. Lacan prowadził to seminarium w latach 1969-1970. Tekst został opublikowany w 1991 roku (wyd. Seuil). Seminarium odbywa się raz w miesiącu (niedziela) w godzinach 11.00-15.00 wraz z częścią kliniczną. Studiowanie seminarium zawierające 13 rozdziałów zajmie nam około 13 miesięcy z racji zachowania reguły kształcenia: jeden rozdział na jedno spotkanie. Tekst będzie tłumaczony jak dotychczas przez panią Annę Turczyn a tłumaczenia ustne podczas seminarium zapewni nam pani Maryla Zaborska. Tytuł seminarium Lacan wywodzi ze swojego wcześniejszego tekstu "De nos antecedents" zamieszczonego w Ecrits 1966 roku. Intencją Lacana w seminarium XVII było zaprezentowanie odwrotnej strony psychoanalizy. W procesie analitycznym jest jakaś część, która dotyczy dyskursu pana, który jest również dyskursem nieświadomego. To właśnie ten dyskurs stanowi odwrotność dyskursu psychoanalizy a raczej dyskursu psychoanalityka. W części klinicznej nie będzie przypadku.

Bardzo proszę o zgłaszanie chęci swojego uczestnictwa na adres Koła Krakowskiego kolokrakowskie@poczta.onet.pl lub do koordynatora seminarium Arkadiusza Garczyńskiego garek1@poczta.onet.pl. dopiero po zgłoszeniu i zadeklarowaniu uczestnictwa stałego lub okazjonalnego zostanie przesłany tekst nad, którym będziemy pracować.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi warunkami uczestnictwa i regulaminem:

Warunki Uczestnictwa

Regulamin

19 Maja 20:15 online

Dyskusja Kliniczna

Koordynator: Monika Gzyl nikal@interia.pl

24 Maja 18:00

Punkt Konsultacyjny

Temat spotkania: "Che vuoi?"

Kontynuacja dyskusji na bazie książki "Nieporozumienie wokół dziecka". P. Lacadee,

Koordynator: Małgorzata Gorzula mgorzula@op.pl